CZACHA GAMES

 CZACHA GAMES

Pod koniec 2015 roku postanowiliśmy przekuć naszą pasję do gier planszowych na grunt zawodowy. Podpisaliśmy kilka umów licencyjnych i tak narodziło się wydawnictwo Czacha Games. Początki były trudne, ale z każdym miesiącem nabieraliśmy doświadczenia i poznawaliśmy wspaniałych ludzi, którzy służyli nam radą i konstruktywną krytyką. Dziś jesteśmy wydawnictwem o ugruntowanej pozycji na polskim rynku, które ma w swoim portfolio kilkanaście wydanych gier, zarówno na lokalnym rynku, jak i poza granicami naszego kraju (https://bit.ly/CzachaGamesBGG).

Każde wydawnictwo dąży do rozwoju, o czym świadczy między innymi wydawanie własnych gier. “Naszą” pierwszą grę wydaliśmy już w 2016 roku – były to “Ptaszki Ćwierkają” autorstwa Carla Chudyka. Kolejne to gry również autorstwa Carla Chudyuka – “Crash” (2021), “Blood of the Northmen” (2021) wraz z dodatkiem “Test of Faith” (2022) oraz “Call of Madness”, które stworzyli Bartłomiej Zielonka z Szymonem Malińskim. Nie poprzestaliśmy na tym i ciągle nie tylko pracujemy nad nowymi tytułami, ale też staramy się czynnie wyłapywać ciekawe tytuły twórców niezależnych.

W lutym 2022 nastąpił mały przełom w życiu naszego wydawnictwa – przenieśliśmy się i w tej chwili zajmujemy około 140m powierzchni do pracy nad i z świetnymi tytułami. Jest nas też więcej. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania i chętnie wspieramy różne inicjatywy. Pomagamy początkującym autorom gier w ich wydaniu i promujemy ich tytuły. Nasze gry trafiają do osób, które przygodę z nowoczesnymi planszówkami zaczęły już dawno temu, ale również do początkujących graczy. Nie skupiamy się też na jednym gatunku. Stawiamy na różnorodność, by każdy mógł w naszej ofercie znaleźć coś dla siebie.