WYDAWNICTWO IPN

 WYDAWNICTWO IPN

Wydawnictwo Instytutu Pamięci Narodowej to niekwestionowany lider na rynku książek historycznych. Ponad 20 lat funkcjonowania Instytutu dało możliwość wydania prawie 4000 tytułów przygotowanych przez znakomitych autorów: profesorów, doktorów, historyków czy badaczy najnowszej historii Polski. Publikacje w sposób niezwykle zrozumiały prezentują złożoność procesów dziejowych, a to właśnie decyduje o wyjątkowości oferty Wydawnictwa IPN. Niezwykle ważna i interesująca tematyka, staranne opracowanie językowe oraz imponująca szata graficzna zachęca do lektury nie zawsze łatwych tematów. 

Mamy świadomość częstej nieznajomości poruszanej w publikacjach problematyki, niemniej to właśnie różnorodność oferty pozwala utrzymać stałe grono odbiorców jak i codziennie docierać do nowych czytelników. W katalogu Wydawnictwa IPN znajdują się poważne opracowania źródłowe, przekrojowe monografie czy publikacje popularno-naukowe w formie rysowanych komiksów.

Poza oczywistą formą prezentowania treści, jaką jest drukowana książka, wszystkim czytelnikom udostępnione zostało ponad 100 tytułów w formie e-booków, które bezpłatnie można pobrać ze strony internetowej Instytutu Pamięci Narodowej. To jednak nie wszystko. Wydawnictwo IPN wydaje również 6 czasopism naukowych, które figurują na liście ministerialnej i są wysoko punktowane. Dzięki temu można dotrzeć z ciekawymi artykułami do odbiorców na całym świecie. Każdy tytuł pisma jest poświęcony innej problematyce, ukazuje się jako półrocznik lub rocznik i w formacie PDF jest dostępny na stronach Instytutu.

Wieloletnim i tradycyjnym tytułem jest „Biuletyn IPN”. Miesięcznik doskonale jest znany stałym odbiorcom, którzy oprócz pisma otrzymują również płyty DVD z ciekawą treścią audiowizualną.

Te wszystkie działania zapewniają możliwość nominacji poszczególnych tytułów w licznych konkursach skupiających się na wyłanianiu najlepszych, dostępnych na rynku książek i wielokrotnie taka nominacja skutkuje finalnie przyznaniem nagrody głównej. 

Książki wyróżnione w licznych konkursach zawsze chętnie są szeroko omawiane podczas prezentacji i spotkań z autorami, które mają miejsce na targach książki w całej Polsce i nie tylko.

Instytut Pamięci Narodowej dba o łatwy dostęp do publikacji stąd może pochwalić się ogólnopolską siecią dystrybucyjną w postaci 13 punktów sprzedaży stacjonarnej, a Wydawnictwo IPN zapewnia, aby punkty te były zawsze wyposażone w nowości wydawnicze. 

Tysiące książek, kilkuset autorów, liczne grono redaktorów językowych i grafików, kilkanaście księgarń to skala działalności Wydawnictwa IPN.